Döşemelik 2 cm 60 30 mermer

Fotoğraflar yükleniyor

78
İlan No 604
İlan Tarihi 16 Haziran 2021
Taşın Ebatı 30 60
Birimi m2
Yüzey İşlemi Ham
Taşın Kalitesi 2. Sınıf Kalite
Ambalaj Şekli Paletli
Ödeme Şekli Nakit
Takas: Hayır
Stok Miktari 440
Kimden Depocu

440 metre vardır alana hayırlı olsun 

 

 

Granit ve mermer arasındaki farklar
İki doğal taş olan granit ve mermer çok popüler yapı malzemeleridir ve sadece döşeme için kullanılmazlar. İkisi arasındaki estetik farkın yanı sıra, taşlardan birine karar verirken göz önünde bulundurmanız gereken başka özellikler de var.

Granit adı, Latince "granum" kelimesinden türetilmiştir ve Almanca'da "tane" anlamına gelir. Adı, tipik, grenli granit yapıya kadar izlenebilir.
Granit, doğal taşı özellikle sert ve kompakt yapan, esas olarak silikatlardan oluşan magmatik bir kayadır.
Doğal taş, hava etkilerine karşı duyarsız ve mermerden daha dayanıklı olarak kabul edilir. Asitlere karşı pek hassas değildir, yani kola veya limon suyu gibi dökülen ürünler risk oluşturmaz. Ayrıca granit daha dayanıklıdır ve çatlamaya veya çizilmeye daha az eğilimlidir.
Granit bakımı söz konusu olduğunda , yüzey parlatılabilir, ancak taş tehlikeli derecede kaygan hale gelir. Alevli veya fırçalanmış granit plakaları seçmek daha iyidir. Bunları da emprenye edebilirsiniz .
Granit çoğunlukla dış mekanlarda, örneğin havaalanları veya tren istasyonları gibi kamu binalarında geniş alanlarda kullanılır.

mermerin özellikleri
Mermer, kendisine bağlı çok fazla prestij olan bir kalkerdir. Taş genellikle çok asil ve zamansız görünür ve iyi tat ve kalite bilinci için konuşur.

Mermer, esas olarak kalsiyum karbonattan oluşan bir deniz tortul kayasıdır. Bu nedenle temizlik yaparken kireç çözücü maddeler kullanmaktan kesinlikle kaçınmalısınız, çünkü bunlar taşa zarar verir . Mermer ayrıca genellikle aside karşı granitten daha hassastır.
Mermerin tipik özelliği, uygun bir cila ile ustaca vurgulanabilen kristal yapısıdır .
Granit taşlar genellikle gri ve kahverengi tonlarında tutulurken, mermer farklı renklerde karşımıza çıkıyor. Örneğin serpantin mermer taşları yeşile, kömür siyaha ve demir oksitleri kırmızıya çevirir. Ancak çoğu zaman Carrara mermeri gibi beyaz mermer kullanılır.
Mermer, granitten biraz daha hassas olduğu için iç mekanlarda kullanılması daha olasıdır. Orada genellikle stil ve iyi tadı kanıtlayan giriş alanları için zemin kaplaması olarak kullanılır. Mermer heykelcilikte de kullanılmaktadır.

Mermer ve granit arasındaki karar
Mermer ve granit arasında karar vermeniz gerekiyorsa, tam olarak gereksinimlerinizin ne olduğunu ve hangi taşın onlara en uygun olduğunu düşünün.

Her iki taşın da görünüşü zevk meselesidir. Granit daha düzgün ve sağlam görünse de, mermer daha çok zarafet ve stil anlamına gelir.
Ancak mermer hassastır ve dış mekanlar için doğal bir taş arıyorsanız veya çok kullanılacak bir taş arıyorsanız, granit kullanıp kullanmayacağınızı dikkatlice düşünmelisiniz.
Birçoğu için mermer ve granit arasındaki karar aynı zamanda bir maliyet meselesidir. Bununla birlikte, mermerin her zaman granitten daha pahalı olduğu söylenemez. Maliyetler, doğal taşın tam cinsi, menşe bölgesi, çapı ve taşın işlenmesinden oluşur.
Her iki doğal taşı da özel emprenye ile koruma seçeneğiniz bulunmaktadır .

 

Yorumlar
1412 kez görüntülendi.

Muharrem Aktaş

Üyelik tarihi: 16 Haziran 2021

Üyenin tüm ilanlarını görüntüle
Cep536 211 66 83
WhatsApp536 211 66 83
İlan sahibi: Muharrem Aktaş
Ara WhatsApp