Fotoğraflar yükleniyor

300
İlan No 2558
İlan Tarihi 15 Haziran 2023
Taşın Ebatı Muhtelif
Birimi Adet
Yüzey İşlemi Ham
Taşın Kalitesi 1. Sınıf Kalite
Ambalaj Şekli
Ödeme Şekli
Takas:
Stok Miktari
Kimden

Obsidyen taşı, volkanik bir cam türüdür. Genellikle siyah renkte olup pürüzsüz ve parlak bir yüzeye sahiptir. Obsidyen, hızlı soğuyan lavın yer kabuğunda kristalleşmeden camlaşması sonucu oluşur.

Obsidyen, eski çağlardan beri süs eşyası, araç gereç ve silah yapımında kullanılmıştır. Aynı zamanda bazı kültürlerde spiritüel ve enerji taşı olarak da değerlendirilir. Bazı insanlar obsidyeni, negatif enerjileri absorbe ederek ve koruyarak pozitif enerjiyi çektiğine inandıkları için koruyucu bir taş olarak kullanırlar.

Obsidyen taşı, pürifikasyon, zihinsel netlik, kuvvet ve koruma gibi özelliklere atfedilir. Ayrıca kişinin içgörüsünü artırabileceği ve ruhsal büyüme ve gelişmeyi teşvik edebileceği söylenir. Ancak, obsidyenin etkileri kişiden kişiye farklılık gösterebilir ve herhangi bir taşın sağlık veya ruh hali üzerinde doğrudan etkileri olduğunu kanıtlayan bilimsel bir kanıt bulunmamaktadır.

Obsidyen taşı satın almak isterseniz, genellikle mineral satıcıları, mücevher dükkanları veya online platformlardan bulabilirsiniz. Satın almadan önce, doğal bir obsidyen olduğundan emin olmak için satıcının güvenilirliğini kontrol etmek önemlidir.

Benzer ilan bulunamadı
Yorumlar
432 kez görüntülendi.

Ahmet Akyüz

İlan sahibi: Ahmet Akyüz
Ara WhatsApp